VEDENIE STRANY

Lenka Kapustová

Hlavná kontrolórka strany

"Voliť som začala v mojich 18 rokoch. Pamätám si to, lebo v tom roku boli voľby a ja som bola veľmi hrdá, že som dospela a môžem ísť voliť. Pamätám si ako po námestí rozdávali študenti igelitky s reklamnými materiálmi a ja som sa snažila od nich zistiť niečo viac. Bola som veľmi rozhorčená keď som zistila, že takto sa nič nedozviem.
Zúčastnila som sa všetkých volieb za posledných 10-11 rokov. Komunálne, prezidentské, parlamentné, euro parlamentné.
Trpezlivo a vytrvalo som chodila k voľbám s nádejou, že môj hlas rozhodne, že môj hlas zmení moje mesto, moju krajinu. Tak sa však nestalo. Medzičasom som porodila dieťa a až vtedy som si uvedomila, že len môj hlas nestačí. V živote som bola už zamestnaná, mala som živnosť, pracovala som v zahraničí aj podnikala. A všetko bolo smiešne a zlé. Len samé trápenie. Myšlienky čo bude zajtra, či mám na nájom, odvody atď... V zahraničí som sa budievala s pocitom pokoja a istoty. Avšak domov mi chýbal.
No až po pôrode som zistila, že materská dovolenka, ktorá je tou najťažšou prácou na svete, je najmenej ohodnotená. No ja už som neniesla zodpovednosť len za seba ale aj za dieťa. Znovu som šla voliť. A znovu. A znovu. V mojom živote sa mnoho zmenilo. Prevzala som plnú zodpovednosť za svoj osud a osud svojho dieťaťa a rozhodla sa, že urobím viac. Viac pre mňa, viac pre Vás. Dnes pôsobím v strane PRIAMA DEMOKRACIA a viem, že nie môj hlas zmení ,,svet,, ale náš spoločný hlas! Stretla som veľa ľudí, videla veľa osudov a o sociálnych istotách v tomto štáte môžem písať romány. Či ide o slobodné matky, alebo rodiny v núdzi, alebo choré detičky, ZŤP ..., tu neexistuje sociálny systém. Nemôžem sa ďalších desať rokov prizerať na tieto osudy, nemôžem žiť s vedomím, že moje dieťa vyrastie do tohto neporiadku... Dnes má dieťa cenu pre tento štát necelých 30 eur. Akú cenu má pre tento štát rodina? Najradšej by som všetkých trápiacich sa ľudí a deti na Slovensku zobrala niekam preč do bezpečia, ale tu sme doma, toto je naša krajina. A bude taká, akú si ju vytvoríme my. Má niekoľko politických strán, ktoré sedia v NR SR, väčšiu moc ako 5 miliónov ľudí? Nemajú! Majú tam byt pre nás a chrániť nás. To sa nedeje. Je na čase zobrať moc do našich rúk. Ja reprezentujem v tejto strane všetkých, ktorých čas ešte len príde, za deti, za matky, za otcov, za lepší a dôstojnejší život. Ďakujem každému kto mi vyjadril podporu aj v minulosti, ďakujem za všetkých ľudí, ktorých som v živote stretla a naučili ma to, čo viem dnes. Lebo dnes som tu pre Vás a rovnako celá strana PRIAMA DEMOKRACIA!"