Priama Demokracia: Moc patrí do rúk ľudí, nie jednotlivcom, alebo skupine poslancov a tí čo to považujú iba za frázu, populizmus a neuskutočniteľný cieľ, živia tak iba kult nekonečnej zastupiteľskej nedotknuteľnosti politikov!

20.01.2019

(foto PD) Predseda strany, JUDr. Marek Géci

Strana Priama Demokracia sa uchádza o presadenie väčšej rozhodovacej právomoci pre občanov cez zavedenie funkčného referenda a tým dosiahnutie väčšej kontroly nad politikmi a politickým systémom.

Bratislava 20.01.2019 - "Pred niekoľkými týždňami sme si volili zástupcov na komunálnej úrovni a už iba na tomto príklade je vidieť ako politici dokážu zneužiť dôveru ľudí a prvé čo dokážu a čo presadia vo svoje funkcii je zvýšenie si svojich platov! Naozaj toto chcel volič a preto prišiel k voľbám? Prišiel k voľbám, aby starosta, poslanec, ktorého si volil ako šancu na zmenu, si ako prvé zvýši svoj plat? Určite nie! Ak politické strany prezentujú svoje ciele, svoje programy, svoje ďalšie politické smerovanie, prečo ak im ľudia dajú dôveru a dostanú sa do NR SR, jednoducho ich tie isté politické strany podvedú a zabudnú čo prezentovali, sľubovali?

Odpoveď je jednoduchá, pretože politický systém v tejto krajine a my všetci čo k voľbám chodíme, alebo nechodíme im to umožňujeme celé tie dlhé roky!

Otázka znie, čo nám za roky demokracie politici priniesli okrem toho, že sme im dali do rúk moc, spravili sme z nich pánov a mediálne hviezdy??? Dnes rozdávajú vyznamenania komu chcú, alebo určujú smerovanie krajiny, poprípade ticho nič nerobia v NR SR a poberajú vysoký plat! Česť tým, čo politiku berú ako poslanie niečo zmeniť, ale nanešťastie takých je hrozne málo a politika sa stala "výťahom" ...

Nedivíme sa, že ľudia majú skepsu voči politikom a všetkému, čo by mohlo priniesť pre ľudí už podľa nich nemožnú zmenu, neveria politickým stranám a sľubom, ale toto nemôže byť postoj budúcnosti, nemôžme hádzať všetko a každého do jedného vreca a nesnažiť sa o zmenu.

Náš program a naše ciele sú prezentované ako body, ktoré si môžu, ale aj nemusia ľudia osvojiť. Ponúkame všetkým podiel na rozhodovaní a ovplyvňovaní ako krajina bude fungovať. Ponúkame zavedenie funkčného referenda do súčasného systému a ľudia tak budú môcť vyvodiť zodpovednosť voči tým politikom, čo svoje politické sľuby nedodržia a vystavia im stopku aj skôr ako až o 4 roky!

Politici to nechcú a viete prečo? Pretože by skončili ich predvolebné gulášové párty a opíjanie svojich voličov. Jednoducho by mohli svojich zástupcov ľudia odvolať, pokiaľ ich sklamú a podvedú.

To čo tu popisujeme nie je nič nemožné, nič čo by sa nemohlo a nevedelo zaviesť v demokratickej spoločnosti a pokiaľ nám ľudia dajú dostatočnú dôveru, presadíme tento zámer! Inú cestu ako politikov prinútiť k zodpovednosti nevidíme. Pokiaľ nepocítia silnú kontrolu od ľudí aj po voľbách a nebudú môcť ľudia viac rozhodovať, zmena nepríde! 

Mnoho ľudí sa vyjadruje, že prečo sa nespájajú pronárodné strany za akú sa považujeme aj my. No pokiaľ aj iné strany budú zdieľať ten názor, že moc treba preniesť aj na ľudí a nechať im viac kompetencií v rozhodovaní, ktoré im funkčné referendum aké navrhujeme prinesie, potom je priestor na spoluprácu s takými stranami, ktoré chcú reálnu a nie iba personálnu zmenu v podobe výmeny panáčikov...

Veríme, že je už čas prestať ľudí nálepkovať pre ten fakt, že chcú zmenu a dobre vieme, že zmenu potrebujeme, ale nie iba zmenu politických figúrok, ktoré budú vždy ovládať skrytí oligarchovia!

Súčasné politické strany ponúkajú iba prázdne sľuby, ako ponúkali vždy všetci a menili iba svoju podobu. My ponúkame riešenia a nástroj na kontrolu politikov" : uviedol predseda strany Marek Géci.