Priama Demokracia: Moderná doba nemôže ničiť naše hodnoty a zaslepovať ľudské zmýšľanie!

19.01.2019

(foto PD) Členka predsedníctva, Ing., JUDr. Otília Hamacková

Strana Priama Demokracia neodmieta rozumné riešenia, neodmieta spoluprácu, ale odmieta neprávosť na ľuďoch, ktorí slúžia politikom iba pre ich výťah do vrcholovej politiky.

Bratislava 19.01.2019 - " Žijeme v 21.storočí - v modernej dobe, ktorá by nám mala prinášať lepší život, lepší svet. Práve opak je na Slovensku pravdou. Žijeme v pasci konzumu, sme olúpená a nesebestačná kolónia západu a naša demokracia je čím ďalej tým viac dehonestovaná. Do demokracie sa pretransformovala každá nežiaduca skutočnosť prinesená z cudzieho sveta, či už je to kriminalita, drogy, alebo iné druhy závislostí.

Základným kameňom strany bolo, je a aj bude prizvanie občanov k základnému rozhodovaniu v štáte a to prostredníctvom referenda. Nie, že by sme nemali ľudí schopných rozhodnúť zásadné veci. Lenže doba sa posúva veľmi rýchlym tempom a naši členovia strany pochopili, že nemožno viac viesť ten druh politiky, ktorý je na Slovensku zaužívaný.

My si nechceme a ani nebudeme budovať vzostup strany poukazovaním na chyby pôvodných politikov. Vieme, že všetci sú zachytení v sieti, ktorú pre nich utkali oligarchovia. Poskytli im služby a peniaze, ktoré oni prijali a tak už v podstate funguje systém, že každý na každého niečo má. Politici, podchytení a zapletení do korupčno-mafiánskej siete, ktorá siaha po najvyššie miesta, sú vydierateľní a tak držaní v poslušnosti. Rozhodujú len v prospech mocných tohto štátu. Zabudli na ľud, ktorý im dal mandát, aby ho zastupovali. Politici sú z týchto intríg úmorne vyčerpaní. Riešia problém, ako vystúpiť z toho rozbehnutého vlaku, ako sa zachrániť, očistiť, ako komu vyhovieť a pritom si čo najviac ukoristiť beztrestne pre seba. ( Zákony pre seba si vypracovali a prispôsobili.) Toto všetko im zaberá vlastne všetok ich čas a tak im na prácu pre ľudí nezostáva priestor.

My máme záujem riadiť a kreovať našu stranu novým spôsobom. Chceme, aby strana bola nezávislá. Poskladáme skupinu čestných ľudí, ktorí ešte neboli vo vysokej politike a nikdy netvorili ohnivko súčasnej skorumpovanej reťaze. Voláme medzi seba mladých a múdrych ľudí. Nie tých, ktorí stáli na tribúnach a mali za to zaplatené. Z tých vyrastú rovnakí politici, akých máme v súčasnosti. Máme záujem o tých, ktorí nepotrebujú napĺňať svoje ambície, ale chcú pomôcť Slovensku. Vieme sa popasovať s čímkoľvek.

Radi budeme rozhodovať v prospech ľudu, ak nás poverí svojím mandátom riadiť naše prekrásne Slovensko. Nemáme záujem o ďalšie rozvrátenie našej krásnej vlasti a chceme napraviť chyby z minulosti. Keď zmeníme systém fungovania Slovenska, vrátia sa zo zahraničia aj vaše deti, za ktorými je vám smutno a súčasne viete, že na Slovensku sa nedá fungovať. Ani oni to nevedia. Špinu a neporiadok treba zo spoločnosti vyčistiť, alebo vyhodiť. Inak budeme stále podvádzaní, zavádzaní a nikdy sa nezbavíme nastoleného zmätku.

Ponúkame vám možnosť spoluúčasti na riadení našej krajiny. Toto je celkom možné prostredníctvom referenda. Referendum je potrebné najmä v závažných otázkach, ktoré by nám v budúcnosti hlasovaním Parlamentu neprešli. Podáme návrh na sfunkčnenie referenda. Lebo to súčasné je nefunkčné. Podmienky sú nastavené tak, že občania sú pri politických rozhodnutiach apatickí a nezúčastňujú sa ani referenda, ani nepristupujú zodpovedne k voľbám. Nové podmienky referenda budú zohľadňovať aj jeho finančné prevedenie. Nechceme vydávať za každé referendum 9 miliónov eur, možno ho urobiť aj za zlomok tejto ceny. Nastolíme obdobný systém ako vo Švajčiarsku. Aby ľudia dospeli k švajčiarskemu systému, zriadime dostatočnú osvetu a systém referenda im jednoduchým spôsobom vysvetlíme, ": uviedla Otília Hamacková.