Strana Priama Demokracia: Končí sa rok 2018 a žijeme stále v krajine kde ZŤP, dôchodcovia žijú z menej ako 300,-Eur na mesiac a mzdy sú doslovná tragédia, toto musíme všetci v nasledujúcich rokoch zmeniť!

30.12.2018

Strana Priama Demokracia neustále kritizuje neúčelné vyhadzovanie miliárd eur na prezbrojovanie armády, NATO a poukazuje, že financie by mal štát vynaložiť do ľudí tejto krajiny, ktorí vedia najlepšie ako je ťažko vyžiť v dnešnej dobe.

Bratislava 30.12.2018 - "Cena energií stúpa, cena potravín sa zvyšuje, naši dôchodcovia a ťažko zdravotne postihnutí ľudia nemajú častokrát už inú možnosť príjmu a musia dokázať vyžiť aj z menej ako 300 Eur na mesiac. Je to zarážajúce ako súčasní politici dokážu s ľahkosťou pristupovať k týmto ľuďom, k ich životom a namiesto riešenia tak zásadného problému ako sú nedostatočné dôchodky, alebo nízke príjmy pracujúcich ľudí, riešia nákup vojenskej techniky za miliardy a osudy ľudí sú im ukradnuté.

Pýtajú sa politici ako prežili Vianoce dôchodcovia, ľudia s ťažkým postihnutím a ich rodiny, ktoré v mnohých prípadoch nemajú inú možnosť príjmu a musia sa im neustále venovať, nemôžu chodiť do zamestnania, pýta sa ich niekto ako dokážu vyžiť?

Pýta sa niekto mladých rodín ako prežívali Vianoce, aké možnosti im reálne ponúkol tento štát pre ich život? Aké pracovné príležitosti im táto krajina ponúkla? Nie iba ponuky v Bratislave, ale v celej krajine!

Treba zastaviť túto neprávosť a začať sa konečne venovať politike pre normálnych ľudí a pomôcť ľuďom tejto krajiny. Rozprávania už bolo dosť. Pokiaľ politici ľuďom niečo nasľubujú a potom to nesplnia, musia z politiky odísť!

Vianoce sú sviatky pokoja, ale nostalgia a sviečky na stromčekoch sú bohužiaľ pre mnohé rodiny v tejto krajine jediná útecha počas Vianoc a sviatkov! Najnechutnejšie je, že ľudia ZŤP a dôchodcovia sú ešte exekuovaní počas celého ich dôchodkového veku napriek tomu, že je jasné, že ich vymožiteľnosť nebude možná nikdy z dôvodu ich nemajetnosti a príjmov. Kde to teda žijeme?

Takže na jednej strane tu máme akože zodpovedný štát, ktorý je nekompromisný a neberie ohľad ani na tých najslabších a na druhej strane tu máme štát, ktorý zoberie miliardy eur a investuje ich do prezbrojovania armády a nereaguje na reálne potreby tak mladých ako aj starších spoluobčanov a o ZŤP ani nehovoriac!

Tento trend zatvárania si očí pred neprávosťou na bežných ľuďoch musíme spoločne zastaviť a nemôže nás odradiť ani to, že neobjektívne prieskumy si varia svoju polievku a médiá nechcú informovať, blokujú všetko čo sa vymyká zaužívaným predpokladom nadiktovaným z takzvaného západu! Musíme to zmeniť všetci.

Kto reálne žije v tejto krajine a pracuje v tejto krajine, vie ako sa musia všetci ľudia čo chcú niečo dosiahnuť doslovne prebíjať životom a tí čo to nevnímajú to nepochopia bohužiaľ nikdy a moc odovzdajú vždy do rúk tých čo im iba sľubujú.

"V tento sviatočný čas si všetci poprajme pokojné sviatky a zahoďme všetky starosti dnešnej nie ľahkej doby a verme, že môžeme v budúcnosti spoločne meniť krajinu k lepšiemu".