REPUBLIKOVÁ RADA

JUDr. Otília Hamacková

Členka Republikovej rady

"Málokto z nás v minulosti uvažoval ísť cielene do politiky. Vieme však, že v poslaneckých laviciach by mali sedieť ľudia slušní, rozumní, ale aj razantní. My sa cítime dostatočne silní "ísť do arény špinavej politiky", pretože musíme a chceme byť zodpovední voči okoliu. Nesmieme viac prehliadať primárne príležitosti. Poukazovať na chyby našej súčasnej spoločnosti je neúčinné. Treba konať a problémy riešiť. Osobne vstupujem do politiky preto, že mi za môj osobný názor už nemôže nikto škodiť, či už v práci, alebo v osobnom živote. V minulosti sa im podarilo zobrať mi všetko. Teraz môžu len niečo vykonštruovať. Som pripravená!

Drvivá väčšina slovenskej spoločnosti, a to aj v kontexte európskeho a svetového diania, vykazuje znaky masívneho volania po zmene. Súčasní politici stratili česť aj ľudskosť. Vládnuca trieda u nás na Slovensku má však neohrozenú spoločenskú pozíciu a masívnu podporu niektorých lobistických skupín.

Ľudia sú z politiky otrávení, neveria v zmenu. Keď ich oslovíme, mávnu rukou, alebo so zvesenou hlavou kráčajú ďalej. Najmä staršie ročníky. Ozývajú sa aj hlasy, ktoré tvrdia, že bez násilia ku zmene na Slovensku nedôjde, my veríme v politiku dohody a zmieru. Aj keď naše zámery potrebujú aj miernu atmosféru sprisahania!

To však neznamená, že nemáme žiadny program a ani žiadne konkrétne návrhy. Slovensko musí začať novo myslieť a my chceme túto zmenu zorganizovať. Podporte nás! Pokúsime sa urobiť v našom štáte radikálne zmeny. K tomu však potrebujeme Vašu podporu - využite svoje volebné právo!

Buďme verní nepísaným zásadám. Osloviť chceme najmä mladých ľudí nezaťažených politickou minulosťou, nezapojených do reťaze vládnucich, ktorá nami v súčasnosti manipuluje.

Oslovíme ľudí spôsobmi, ktoré sú terajšej vláde cudzie, a to úprimnosťou a ľudskosťou.

Zameriame sa na to podstatné:

1) dopriať

2) nezávidieť

3) mať pekné slovo pre druhých.

Pretože vieme, že Slováci sú v porobe, v otroctve a v nezdravej spoločnosti poburovaní predhodenými, nepodstatnými udalosťami. To preto, aby si nevšímali skutočnú realitu.

My sme tiež Slováci a sme tu s Vami!Nebudeme bežnou stranou. Chceme Vás zjednocovať! Sme povinní Vám ukázať, že v živote nejde len o prežitie, ako je to u nás na Slovensku. Chceme zabezpečiť rozvoj a život našich detí v rodnej krajine, nech nemusia odchádzať."