VEDENIE STRANY

JUDr. Marek Géci

Predseda strany

"Prečo som vstúpil do politickej strany a politiky ako takej? Dnes si začať s politikou je v spoločnosti nie vždy ,,med lízať" a vnímané ako niečo prospešné. Politik je spájaný automaticky so snahou obohatiť sa, niekde sa dostať, niečo si ,,ukradnúť" a potom sú tu vždy neprajníci ,,kazatelia" morálky, ktorí si myslia, že oni to vedia lepšie a Vy ste ten, kto by to nemal robiť, lebo ohovárať a špiniť Vás je jediné, čo vedia.

Život je však aj o takýchto názoroch a ja do politiky idem v prvom rade na základe svojich skúseností a snahe niečo zmeniť v tejto krajine k lepšeniu. Sám viem, čo je to zažiť zradu a podrazy v podnikaní aj v športe.

Od svojich 5-tich rokov som sa venoval tenisu, kde som v mládežníckych kategóriách dosiahol slušné úspechy ako napr. 9 miesto vo svetovom rebríčku, kde som zotrval niekoľko týždňov a rovnako umiestnenie v top 30 a 40 na svete v mládežníckej kategórii. V rámci SR som v tenise dosiahol snáď všetko, čo sa dalo, precestoval som všetky väčšie mestá v Európe, kde som reprezentoval našu krajinu, dostal som ocenenie Matice slovenskej za reprezentovanie krajiny na medzinárodnom turnaji, čo si ako národovec cením o to viac a spoznal som sa s množstvom hráčov, ktorí ešte dnes hrávajú profesionálne tenis a sú súčasťou top 50 v rebríčku ATP.

V tomto období som už pochopil, že bojovať sa oplatí a ak si nevybojujete výhru, nikto Vám ju zadarmo nedá a skôr Vám niektorí v tenisovom prostredí, ako to býva na Slovensku móda, hádžu polená pod nohy... Po zranení a nemožnosti pokračovať v kariére som ukončil moje pôsobenie v tenisovom klube Nitra a v zahraničnom klube na Mallorce, kde som mal možnosť ako mladý chalan trénovať s takým hráčom ako Rafael Nadal. I ten v rovnako mladom veku bol už úspešný a uznávaný tenista a predpovedali mu veľkú kariéru, čo sa aj stalo a dnes mám peknú spomienku na toto obdobie. Svoje ďalšie smerovanie po skončení s tenisom som viedol k štúdiu práva a podnikaniu.

Vo svojom živote som nedostal nič zadarmo a do vienka som asi dostal nadelené stretnúť nie vždy dobrých ľudí a musieť si všetko doslovne vydrieť. V živote som sa stretol, a to hlavne v podnikaní, s množstvom podrazov, kedy naša rodina dostala veľké údery a zažila aj pády a vtedy sa ukáže pravý charakter ľudí. O to si viem viac ctiť pojem rodina a dokážem pochopiť podnikateľov, ktorí niečo vybudovali, budujú a zo dňa na deň v tomto štáte sa môžu stať podvedenými a ako to už chodí, vymožiteľnosť je mnohokrát mizivá. Preto neodsudzujem nikoho a ten, kto podnikal a podniká, vie, že v tejto krajine je to zložité.

Rozhodol som sa preto po niekoľkých rokoch ako človek, jeden z Vás, že táto krajina je na ceste, kedy musí prísť k zmene a musíme povedať dosť. Človek, ktorý pracuje alebo podniká, sa nemôže prizerať ako nedokáže obhájiť svoje práva a zároveň byť doslovne prenasledovaný tými, ktorí by Vám mali pomáhať vo Vašej situácii, do ktorej ste sa nedostali dobrovoľne!

V politike chcem presadiť také témy, ktoré budú ľuďom garantovať dôstojný život, dôstojné postavenie v spoločnosti, slušnú prácu a slušnú ,,plácu", adekvátnu zdravotnú starostlivosť, kvalitné školstvo a vymožiteľnosť svojich práv. Áno, že to hovorí každý? Hovorí, ale nikto nič lepšie ešte nevymyslel a ak dokážeme ľuďom garantovať tieto základné istoty a dokážeme ich aj splniť, ľudia nebudú odchádzať a budú hrdí, že sú Slováci, a žijú v krajine, ktorá ich rešpektuje a chráni! Vo svojom veku 33 rokov som zažil toho viac ako dosť a trúfam si s pokojom na duši povedať, že som toho určite zažil viac ako väčšina súčasných poslancov NR SR, ktorí nevedia, čo to podnikať v tejto krajine znamená a jediný ich problém je, ako sa dostanú na kandidátku a za poslanca znova a znova a potom chcú prijímať zákony, ktoré majú riadiť aj Vaše životy. Verím, že mladí ľudia si uvedomia, že politika nie je nič nečisté, pokiaľ ju chceme vykonávať čestne a treba sa domáhať zmeny a netreba sa báť! Strach nás iba odsúva na vedľajšiu koľaj viac a viac. Verím rovnako, že aj starší ľudia pochopia, že mladí ľudia sa dokážu chopiť svojej príležitosti v riadení štátu a v pomoci staršej generácii, aby si užili zaslúžený dôchodok a nežili v chudobe a neistote ako je tomu dnes, z čoho pramenia choroby a nespokojnosť.

Verím, že všetkých presvedčím o mojich dobrých úmysloch a ľudia mne a rovnako strane PRIAMA DEMOKRACIA - PD dajú dôveru. Mne nie je jedno, v akej krajine bude vyrastať moja dcéra, kde a ako budem žiť s mojou manželkou a akú kvalitu života budú mať naši rodičia, ktorí pre nás vybojovali demokraciu a vybudovali túto krajinu pre našu generáciu!!! Spojme sa a povedzme dosť!"